Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Modrotisková dílna s Lind

Nedávno jsem po roce opět navštívila Brandýs nad Labem, kde je krásná kavárna Dvě Vrány s tvořílnou. Tam měla Dana Lindenthalová (LIND) svoji modrotiskovou dílnu. Sešly jsme se čtyři účastnice a po krátkém uvedení a představení techniky modrotisku jsme se daly do práce. Dostaly jsme bavlněnou bílou látku, na kterou jsme nanášely tiskařský pop pomocí razítek a jiných pomůcek. Vznikaly tím různé vzory a zajímavá uskupení.  Potištěnou a hotovou látku nám pak Lind odvezla do moravské Strážnice, kde sídlí dílna Jochových a vyrábí tradiční modrotisk. Specifická modrá barva vznikne ponořením do indigové lázně a bílé vzory odstraněním popu. Dana dokonce měla cestu zpátky kolem Bydžova a tak mě poctila svou návštěvou a hotovou modrotiskovou metráž mi osobně dovezla až domů.

        Lind prostě nezklamala, kurz byl naplněný příjemnou atmosférou a domů jsem se vracela s úsměvem na rtech, pocitem blaženosti a plná očekávání z nejasného výsledku své práce. Když jsem dostala svoji výslednou metráž, hned mě to donutilo dát se do šití…

„S prací paní Petrové jsem byla velmi spokojena, navrhovala mi textilie do obývacího pokoje. Velmi vkusně a s citem pro detail sladila závěsy a polštáře se zbytkem interiéru. Velmi dobře se mi s ní komunikovalo, naslouchala mým přáním a vše dovedla do úspěšného konce. Mohu jen doporučit.

Kateřina H, Praha Vinohrady