Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Na vsi (21.9.23)

Sympatický mladý pár mě oslovil k návrhu pokoje pro děti a pracovny pro tatínka. Jedná se o víkendový a prázdninový dům u babičky, kde rodina tráví volné chvíle. Emičce je téměř 6 let a brácha Jonáš je teprve tříletý. Zadáním byla tedy spíše herna s úložným prostorem na hračky, dostatkem místa na hraní a malování. Spaní je pouze příležitostné. Kamarádů mají děti hodně, a proto potřebovali mít svůj prostor se vším všudy.

                Do nejtemnějšího kouta jsem navrhla vyvýšené patro na spaní a odpočinek. Tam mohou děti vylézt buď po žebříku, který zároveň konstrukci podpírá, nebo po horolezecké stěně. U zdi je pojízdný otvor, kterým se dostanou dovnitř. Celé patro je možné zatáhnout závěsy, které vytvoří dostatek soukromí a zároveň takový bunkr, což děti vždy ocení. Na čelní straně je veliká vestavná skříň se spoustou úložného prostoru. Uprostřed se nachází výklenek, do kterého je možné si sednout a odpočinout na lavici. Dětem zároveň může sloužit například jako pódium, fantazii se meze nekladou. Malovací koutek s policemi, kde si mohou vystavit svoje výtvory, je umístěn poblíž okna kvůli světlu.

                Celý koncept designu se nese v minimalistickém duchu na motivy venkovské krajiny. Barevnost jsme vybírali tak, aby byla nadčasová, neutrální a zároveň ladila se stávajícím zařízením. Klienti si v prostoru přáli mít koberec, a tak jsme vzhledem k praktičnosti vybrali zátěžový do barvy.

                Realizace probíhala v celkem poklidném duchu a vše na sebe krásně navázalo. Výsledkem je příjemný, praktický a moderní prostor, kde se mohou Emička a Jonáš ve dnech volna vyřádit do sytosti. Všem přeji hodně radosti a fantazie do příštích let.

„S KP Ateliérem jsme realizovali dva projekty pro společnost KOFOLA - adventní věnce a velikonoční vajíčka. Spolupráce byla pokaždé bezchybná a výsledek precizní. “

Alena Hornofová, Senior event manager, New Wave