Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

FREESTYLE BROTHERS (21.11.21)

Rodiče dvou bratrů ve věku 11 a 3 roky si lámali hlavu nad řešením podkrovního pokojíčku. Hlavně nad tím, jak dopřát staršímu Vojtovi dostatek soukromí a místa na studium. Půdní prostor má rozlohu 17 m2 a z obou stran jsou zešikmené stropy. Ze stávajícího dočasného Vojtova pokoje jsme vybrali nábytek z Ikea, který byl v dobrém stavu a dal by se po drobných úpravách znovu využít. Nutno dodat, že tatínek se nabídl, že nemá problém s případným přetřením atd. Kluky jsem vyzpovídala o jejich představách, potřebách a snech, řádně zaměřila prostor i nábytek a dala se do navrhování.

                Po neustálém přesouvání nábytku a vymýšlení různých variant v 3D modelu na počítači jsem nakonec došla k finálnímu dispozičnímu řešení. Pomohla mi k tomu stávající šatní skříň z Ikea. Pořád jsem ji dávala z místa na místo a nechtěla se smířit s tím, že se tam nikam nevejde. Nakonec jsem ji postavila doprostřed místnosti a slouží tak jako vztyčný bod pro dělící stěnu mezi jednotlivými části pokoje. Vznikl tak kýžený dostatek soukromí pro Vojtu a šatní skříň pro Filípka. Vzniklé zákoutí je tedy pokoj pro budoucího teenagera s místem na studium. V přední části pokoje má Filípek své malé království a dostatek prostoru na hraní.

                V designové části jsem vycházela z materiálu OSB desek, které už v pokoji byly dané jako podlaha. Doplnila jsem je bílým Ikea nábytkem, který rodiče natřeli a vestavěnou šatní skříní z bílého lamina. Vzhledem k velkému věkovému rozdílu bratrů a odlišným zájmům jsem zvolila barevné sjednocení s různými motivy tapet. Hlavní roli však má černobílá kombinace. Vše jsem samozřejmě doplnila autorským textilem a lampami do barev pokoje.

                Měla jsem opět štěstí na úžasné rodiče, kteří nepodcenili žádný detail a vše dotáhli do zdárného konce. Navíc se nebojí nechat si na památku zvěčnit i hlavní aktéry celého projektu. Děkuji za to, že se takové věci dějí a můžu Vám vděčit za krásnou prezentaci v podobě fotek reálného díla. Pája Hartmanová je profík a zaručí vždy hladký průběh focení. Kluci a jejich výrazy už mluví za vše. 

„Na KP Atelier jsem narazila náhodou při hledání peřinek do kočárku. Po shlédnutí veškerých výrobků, jsem se rozhodla paní Kláru kontaktovat. Vše ušije bleskovou rychlostí a je to moc krásné. Dokáže přijít i s návrhem, jak vaše přání zrealizovat. :-) Jsem s Klárou moc spokojena a vřele ji doporučuji. :-)“

Klára T.