Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Domečky pro křečky (10.12.20)

Před časem mě oslovil tatínek dvou dcer, starší Sofinky a mladší Agátky, s prosbou o návrh jejich pokojíčku. Vzhledem k tomu, že dvanáctiletá Sofi bojuje, bohuže,l s onkologickým onemocněním, měli tak trochu nestandardní požadavky. Dostala jsem plánek, kde byly zakreslené “negativní zóny”, které protínají pokoj různými směry, a mým úkolem bylo se jim co nejvíce vyhnout. Mají prý nepříznivý vliv na nemoc. Hlavně pak jejich křížení a protínání v oblasti spaní a na místech trvalejšího pobývání holčiček.

            Sofinka miluje křečky a taky krásně maluje. Je hrdou paničkou malé Darcy. To je nahatá paní křečková, její mazlíček a další člen rodiny. Ostatně jedno z mála zvířátek, které si mohla pořídit s ohledem na její nemoc. Chtěla mít svůj vlastní koutek, kde má klid a dostatek soukromí. Agátce jsou teprve dva roky, a tak žádné zvláštní požadavky neměla. Nad pokojem je ještě půdní prostor, který je využíván jako šatna. Bylo tedy potřeba dostatek úložného místa, hlavně na hračky.

                Dispozici za mě vyřešily již předem dané zóny.  Prostor jsem tedy podle nich rozdělila na poloviny, z nichž tu soukromější dostala Sofi. Vzhledem k tomu, že jediné “čisté” místo bylo v oblasti spaní, rozhodli jsme se pro vysokou postel. Vznikl tak ještě koutek pod ní na relaxační zónu. Agátky část jsem oddělila stěnou z překližky, ale nechala jsem jim tam kruhové výřezy, aby mezi sebou mohly komunikovat. Skříně na hračky jsem umístila tak, abych vyplnila místa s negativními zónami.

            V designu jsem vsadila na křečky a jejich domečky. Dostala jsem od Sofinky obrázky s několika hlodavci a rozhodla jsem se, že jeden použiji do tapety. Zároveň určil i celou barevnost pokoje. Snažila jsem se použít hodně dřeva, protože na mě působí příjemným a pozitivním dojmem. O zbytek se postarala „stará“ dobrá IKEA. Kruhové výřezy v deskách pak symbolizují otvory v domácích příbytcích myších mazlíků. Růžovo žlutá kombinace pro děvčata mi přišla vhodná, veselá, a navíc vychází z darovaného obrázku.

             Celý návrh jsem doplnila textilem ze své dílny. Použila povlečení ze štěpanické výstavy, které tam tematicky i barevně pasovalo. Obecně si našlo své místo víc věcí z mé instalace na Benecku.

            Realizace následovala hned po návrhu. Díky bezvadnému Petrovi, který je nejen skvělým otcem, ale i šikovným kutilem, se to celé obešlo naprosto bez problémů. Vzhledem k tomu, že jsem od rodičů měla plnou důvěru, nebyl podceněn žádný detail. Dovedli jsme tak vše k úplnému závěru a mohli to celé nechat i zdokumentovat od profesionální fotografky Páji Hartmanové.

            Na závěr bych chtěla poslat jedno obrovské DÍKY celé rodině. Popřát hodně sil, štěstí, a hlavně zdraví. Jste skvělí, pozitivní a obdivuhodní lidé! Smekám před Vámi!

„KP ATELIÉR vřele doporučuji.... díky paní Kláře máme nádherné výrobky pro naše novobydžovské občánky.... Výrobky při slavnostím aktu - vítání občánků měly úspěch u maminek i miminek... :-)Výborná komunikace, rychlé dodání, spolehlivý prodejce.“

Bc. Veronika Kořínková, vedouci Oddělení evidence matrika, MěÚ Nový Bydžov