Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Výstava Tři pohledy na interiéry

Před více než rokem jsme s Klárou navštěvovaly kurz skicování pro designéry v pražském atelieru Babylonie. Učila nás sama majitelka Lenka Husáriková a bylo to hodně přínosné. O tom ale někdy potom. Lenka má chalupu na Benecku a taky tam vlastní bývalou Jednotu, kterou předělala na galerii. Jednoho dne na lekci dostala, pro mě šílený a nepředstavitelný, nápad a přišla s nabídkou, abychom u ní uspořádaly výstavu designu. No a my s Klárou jsme ji na to samozřejmě hned kývly, protože zkusit se má přeci všechno. Vzhledem k tomu, že jsme od začátku byly tři, co měly jasno v tom, že chtějí brát ten design opravdu vážně, oslovily jsme i Magdu. Ta nám košem nedala, přestože se stala novopečenou dvojnásobnou maminkou. Tak to tedy celé vzniklo.

Vše jsme pozvolna plánovaly skoro celý rok. Začaly jsme konceptem. Tím byl jednoslovně zvolen LES a přírodní materiály, hlavně dřevo. Shodly jsme se postupně na logu a názvu. Tedy “Tři pohledy na interiéry” a tři oči. Vybraly jsme si každá barvu, která nás bude charakterizovat. Klára vymyslela grafiku společného plakátu a jednotlivých podkladů pro medailonky. Magda má úžasného nevlastního otce Honzu, moc šikovného fotografa. Ten nám ve svém atelieru nafotil veškeré snímky a nejen to, umí to i s kamerou. Sestříhal krásné video, které jsme natáčely v lese za nepřetržitého deště. Vzniklo jako překvapení promítané na vernisáži. A nám připomene příjemně strávené dny. Magda nám taky poskytla zázemí na své chatě, kde jsme společně vyráběly, obráběly a natíraly výstavní stojany a desky. Přes všechny strasti to byl báječný čas a budeme mít určitě na co vzpomínat. Já měla celou dobu na starost sociální sítě a záležitosti tohoto druhu. Ostatní úkoly, finální instalaci a Vernisáž, jsme si rozhodily různě, podle času a možností každé z nás. Vernisáž dopadla nad mé očekávání. Když nebudu počítat můj menší zásek ve vystoupení, dopadlo vše výborně. Užily jsme si i večírek na horách a zahájily tím společnou letní výstavu. Ta se podle mě celkově velice vydařila a určitě mě obohatila o cenné zkušenosti. Strávila jsem tam čtyři letní středy a poslední srpnový víkend. Stačila jsem potkat spoustu zajímavých lidí, navštívili mě přátelé, rodina a klienti, které má práce zajímá.

Představila jsem celkem 13 svých projektů dětských pokojů v tištěném katalogu a na výstavních stylových panelech ve fotografiích. Realizaci provizorního pokojíčku i s textilním vybavením využívali samozřejmě hlavně ti nejmenší, pro které jsem to celé také chystala. Návštěvníci měli možnost si koupit vystavené doplňky. Byla jsem mile překvapena, že se téměř vše vyprodalo. V neposlední řadě jsem na víkend připravila dny plné tvoření a workshopů. Ohlédnutí za nimi najdete pod tímto odkazem.

Ještě bych závěrem ráda poděkovala. Holkám za spolupráci, Lence za příležitost a zázemí, našim rodinám za neskutečnou podporu. Velké díky patří Honzovi a Páje, uměleckým duším, které nám pomáhaly. Určitě taky Všem, kteří nás přijeli navštívit osobně, ale i těm náhodným milým kolemjdoucím, kterým jsme třeba jen zpestřily den.

„Klárka je opravdu skvělá! Každý interier promění v ráj na zemi. Obdivuji Klářinu kreativitu, chuť i píli, smysl pro přesnost i humor. Jsem ráda, že mi vkročila do pracovního života. Děkuji :)“

Lenka Husáriková, babylonie.cz