Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Cukrárna za zrcadlem (7.11.20)

S kamarádkou a designérkou Klárou, která tvoří pod značkou INoKo jsme se dohodly, že do jejího projektu kavárny Kyhanka navrhnu dětský koutek. Název se odvíjí od rostliny, typické pro Orlické Záhoří, kde se nachází. Majitelkami jsou dvě sestry s maminkou, z nichž jedna je vynikající cukrářkou, peče skvělé dorty a zákusky pod značkou MH SWEET Boutique.

Měla jsem volnou ruku, co se týče zadání, akorát bylo třeba vycházet z barevného konceptu Klářina návrhu. Prostor pod schodištěm není moc veliký. Rozhodla jsem se proto, že pomocí zrcadel ho zkusím opticky trochu zvětšit a zároveň odraz využít jako herní prvek. Zvolila jsem laskominy, jako hlavní téma a zopakovala motiv kruhu, který se vyskytuje v cukrárně.

Spodní díl patrového dortu bude čalouněný a otevírací jako úložný díl na hračky. Další části z molitanových matrací poslouží dětem buď jako válenda, nebo prolézačka. Díky odrazu v zrcadlech se zobrazí celý a jakýkoliv položený prvek na něm se zčtyřnásobí. Kreativci si tak mohou vytvářet různé kompozice. Pro ratolesti, které rády malují, je naproti stoleček půlkruhovitého tvaru s taburety ve tvaru francouzských makronek. Ty se dají rozložit na tři části a libovolně přehazovat mezi sebou.  Stolek díky zrcadlení připomíná celý koláč. Držák na pastelky je navržen tak, aby připomínal svíčky. Jedná se o vyvrtané díry kolem středu. Pro malé cukráře bych navrhla do budoucna papíry půlkruhovitého tvaru na dokreslení koláče či dortu. Pomocí různých dřevěných, nebo papírových surovin rozložených na stůl se otevírá nekonečná brána do světa fantazie při dekorování kulatých cukrovinek. Tapeta v koutku symbolizuje květinu Kyhanku, která je bílou polevou malovaná na akvarelově rozpitý podklad. Podobné zdobení jsem použila i na kulaté polštářky, které budou krášlit pohovku. Jako světlo nad stolkem jsem zvolila LED pásku v nenápadné liště nad zrcadlem a centrální ve stylizovaném tvaru spuštěného růžového květu z recyklovaného papíru.

Doufám, že se celkový návrh i jednotlivé nápady budou klientkám líbit, a nebude nic bránit v jeho realizaci. Děti už pak určitě budou vědět, jak zaručeně přesvědčí své maminky, aby se jim chtělo zajít na kávičku. Kam jinam než do cukrárny KYHANKA, kde jinde mají přeci tak skvělý dětský koutek?

„Klára je profesionálka s vytříbeným vkusem. Nejenže své výrobky precizně a rychle ušije, ale zároveň skvěle poradí. Atelier KP vřele doporučuji všem kdo hledají originalitu a nápaditost.“

Eva B.