Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Bambusový háj (20.10.20)

K mému velmi příjemnému překvapení jsem byla doporučena rodině z pražských Zdib. Mé potěšení ještě umocnil fakt, že to byl můj známý truhlář, který bude pokoj vyrábět.

Jedná se o devítiletá dvojčata Nelu a Ellu. Bydlí v rodinném domě a sdílí pokoj o celkové výměře cca 16 m2. Návrh objednala maminka a všechna tři děvčata měla poměrně jasnou představu o tom, jak by měl pokojíček vypadat. Bílá a zelenkavá by měly vévodit celému prostoru. Vyvýšené postele do L, ke kterým vedou schody s úložných prostorem, byl další z mnoha požadavků. Hodně věcí bylo dispozičně daných, jako třeba umístění televize a zachování stávající vestavěné skříně. Sestry mi nakreslily i svoji představu a trvaly na tom, že v pokoji nesmí chybět pandy a pravý bambus. To rozhodlo o celkovém konceptu.

Design jsem pojala nadčasovým bílým nábytkem, který je doplněn výraznou tapetou s motivem bambusového háje s pandami. Motiv kruhu, který symbolizuje řez rostlinou, se objevuje v různých velikostech. Buď jako úchytky úložného prostoru schodiště, nebo jako výřez u postelí. U knihovny má kromě estetické i funkci praktickou, aby i po otevření bylo možné sledovat televizi. Kovové trubky mají konstrukční význam a připomínají bambusové stonky. Pracovní stoly jsou doplněny o přídavný sklápěcí pultík a opakující se motiv zelené tyče. Tady má doslova odlehčit pracovnímu prostoru a lze na ni umístit jak lampičky, tak i závěsné úložné dózy a kapsáře na školní pomůcky. Živé bambusy, které si holky moc přály, jsem umístila do truhlíků na nízký parapet. Mohou sloužit zároveň jako živá zástěna studijního prostoru.

„Klára Petrová mi navrhla a ušila dekorace do dětského pokoje pro syna. Nejenže sama přišla s řadou nápadů, díky nimž pokojíček získal jednotnou koncepci, ale i kvalita zpracování předčila mé očekávání. Jako bonus ke skvěle odvedené práci, počínaje návrhem a konče samotnou realizací, byla velmi milá komunikace a vstřícnost. Děkuji.“

Pavlína S., Humburky u Nového Bydžova