Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Neposedné kuličky

Před časem mě oslovila jedna milá rodina z okolí hradu Potštejn s velice zajímavým projektem. Chystají totiž rekonstrukci celého podkroví domu. Ode mě chtěli poradit s celkovou dispozicí proto, že celé patro chtějí do budoucna věnovat svým dětem. Jedná se o dvě místnosti a koupelnu, které zabírají přibližně 45 m2 plochy.

Co se týče zadání, tak byl hlavní důraz kladen na nutnost plnohodnotného sprchového koutu v koupelně. Tam bylo také dáno umístění WC a klienti už měli zakoupené topné těleso. Jeden ze dvou dětských pokojíčků má zatím sloužit jako ložnice pro rodiče, než se narodí a trochu povyroste budoucí člen rodiny. Ondrovi je pět a je to malý, roztomilý živel. Jako vzory mu slouží akční hrdinové všeho druhu. On sám je členem místního Sokola a hraje závodně ping – pong. Barevné požadavky ze strany maminky a Ondry byly kombinace bílé, tmavě modré, šedé a ořechového dřeva. Ondra si přál hlavně Domečkovou postel, jinak na ničem moc netrval.

Nejnáročnější částí návrhu dispozice byla koupelna, a to především sprchový kout. Nakonec jsem ho musela vysunout lehce do prostoru a ubrat tak trochu místa v Ondrově pokoji. Ten jsem sice původně chtěla umístit do zadní části podkroví, ale díky rozměrné manželské posteli tam bylo nutné dát právě ložnici. Neoblíbená průchozí část tak zůstala Ondrovi na pokojíček. Aby měl alespoň kousek soukromí, vytvořila jsem mu kout na spaní, který si může do budoucna opatřit i závěsem a úplně se tam zavřít. Prozatím jsem mu navrhla variantu domečkové postele „trochu jinak“ pomocí dřevěných laťek. Ty jsem zopakovala v pokoji ještě na šatní skříni a jako příčku pro oddělení prostorů na učení a hru. V ložnici si majitelé nakonec přáli i menší šatnu, a tak prostor pro postel vznikl v jejím zákrytu. Napravo tak zbylo místo na dětskou postýlku a prostor za komínem jsem vyplnila knihovnou na míru.

Celkový design Ondrova pokoje jsem pojala ve sportovním duchu. Inspirace pinp-ongovými míčky v podobě neposedných kuliček různých velikostí je ještě umocněna rodinným příjmením. Objevují se na tapetě, textilních doplňcích, úchytkách a věšácích. Celkovou sportovně-rozvernou atmosféru jsem doplnila hracími kvádry.  Když si z nich kluci dostaví bunkry, slouží zároveň jako příležitostné spaní pro kamarády, pomocí zipů se spojí v matrace.  Koberec je variací na hru “Twister”, při níž si můžou kluci užít buď spousty legrace, nebo ho mít jen jako podložku.

Ložnici a koupelnu jsem navrhla stylově tak, aby byly nadčasové a splňovaly požadavky rodičů. Celá stavba je momentálně ve fázi před rozvodem elektřiny a stavby sádrokartonových příček. Doufám, že se Ondra už brzy vyřádí ve vlastním pokoji a že dostatečně využije mé vychytávky. Do budoucna, až budou děti velké, jistě ocení vlastní prostor s koupelnou. Jsem moc ráda za příležitost návrhu celého podkroví a těším se na realizaci projektu a případný návrh druhého dětského pokoje. S tak milou rodinou je spolupracovat zkrátka RADOST.

Ondrův pokoj

dispozice podkroví

zadání pokojíčku pro Ondru

Ondrův pokoj dispozice

Ondrův pokoj konceptboard

Ondrův pokoj

Ondrův pokoj

Ondrův pokoj

Ondrův pokoj

nábytek na míru

nábytek na míru

návrh tapet a textilu

návrh textilu

recenze maminky

ložnice rodičů konceptboard

ložnice rodičů

ložnice rodičů

ložnice rodičů

šatna v ložnici

ložnice rodičů

koupelna konceptboard

koupelna

koupelna

koupelna

„Klára je všestranně šikovná její kousky které jsem mela možnost vidět jsou úžasné a krásné vřele doporučuji a jako bonus přidávám to ,že se jí daří i další kulinářské kousky např. keramika .Díky jí také čerpám inspiraci a náměty. Kdo ví zda třeba jednou svůj ateliér nerozšíří o nějaké ty ,,kousky"...“

Katka