Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Vánoční tvoření 2019 (24.11.19)

V neděli, navzdory útočícím bacilům, jsme se opět po čase sešli k vánočnímu tvoření v Mekce v hojném počtu. Tentokrát byl v hlavní roli drátek a ve vedlejší šišky a hvězdy.

Každý z účastníků si vyrobil jako základ drátěný věnec libovolně přizdobený šiškami nebo barevnými papírovými hvězdami. Na něm si mohli všichni vyzkoušet základní techniky drátkování, aby přikročili k trochu složitějším. Těmi bylo například vytvořit ozdoby na stromek, anděla a jiné zajímavé tvary. Celý program byl podpořen videoprojekcí s detailními záběry na návod „krok po kroku“ a obrázkovou inspirací možných předmětů vyrobených z drátu.

Během odpoledne se k pití podávala káva, čaj, punč a víno. K jídlu pak nechyběla tematicky slaná svačinka ve tvaru spirály z listového těsta, která je jednou ze základních drátkovacích technik. Jako sladká příloha ke kávě byly „šišky“ na způsob pracen. 

          Závěrem se pro všechny rozdávaly dárečky a na pět šťastlivců se usmálo štěstí i v tombole. Tentokrát jsem měla k ruce dva malé pomocníky při losování. Nikdy nezapomenu na výraz čisté dětské radosti v Adamově tváři, když si po Rozálčině losování sám přečetl své jméno jako výherce hlavní ceny. Navíc, když se jedná o radost malého chlapce z mnou vyrobeného látkového adventního věnce, to potěší dvojnásob.

Nesmím ale zapomenout poděkovat všem šikovným aktérům za to, že pomohli svojí přítomností vytvořit krom svých krásných výrobků i pohodové před adventní odpoledne. Můj nevětší dík patří samozřejmě mé rodině, konkrétně Jitce a Alešovi, kteří jsou mou podporou pokaždé již od začátku mých tvoření

„Nechala jsem si zde šít kočičí pelíšek s vyšitým jménem a jsem velmi spokojená. “

Alena S., Praha