Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Vánoční tvoření 2019 (24.11.19)

V neděli, navzdory útočícím bacilům, jsme se opět po čase sešli k vánočnímu tvoření v Mekce v hojném počtu. Tentokrát byl v hlavní roli drátek a ve vedlejší šišky a hvězdy.

Každý z účastníků si vyrobil jako základ drátěný věnec libovolně přizdobený šiškami nebo barevnými papírovými hvězdami. Na něm si mohli všichni vyzkoušet základní techniky drátkování, aby přikročili k trochu složitějším. Těmi bylo například vytvořit ozdoby na stromek, anděla a jiné zajímavé tvary. Celý program byl podpořen videoprojekcí s detailními záběry na návod „krok po kroku“ a obrázkovou inspirací možných předmětů vyrobených z drátu.

Během odpoledne se k pití podávala káva, čaj, punč a víno. K jídlu pak nechyběla tematicky slaná svačinka ve tvaru spirály z listového těsta, která je jednou ze základních drátkovacích technik. Jako sladká příloha ke kávě byly „šišky“ na způsob pracen. 

          Závěrem se pro všechny rozdávaly dárečky a na pět šťastlivců se usmálo štěstí i v tombole. Tentokrát jsem měla k ruce dva malé pomocníky při losování. Nikdy nezapomenu na výraz čisté dětské radosti v Adamově tváři, když si po Rozálčině losování sám přečetl své jméno jako výherce hlavní ceny. Navíc, když se jedná o radost malého chlapce z mnou vyrobeného látkového adventního věnce, to potěší dvojnásob.

Nesmím ale zapomenout poděkovat všem šikovným aktérům za to, že pomohli svojí přítomností vytvořit krom svých krásných výrobků i pohodové před adventní odpoledne. Můj nevětší dík patří samozřejmě mé rodině, konkrétně Jitce a Alešovi, kteří jsou mou podporou pokaždé již od začátku mých tvoření

„Na KP Atelier jsem narazila náhodou při hledání peřinek do kočárku. Po shlédnutí veškerých výrobků, jsem se rozhodla paní Kláru kontaktovat. Vše ušije bleskovou rychlostí a je to moc krásné. Dokáže přijít i s návrhem, jak vaše přání zrealizovat. :-) Jsem s Klárou moc spokojena a vřele ji doporučuji. :-)“

Klára T.