Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Komnata pro princeznu Lauru (8.11.19)

Maminka tříleté Laurinky si u mě objednala návrh pokojíčku, který pro ni plánuje zařídit. Jedná se o prostor o rozloze 2,2 x 6,4 m, tedy dlouhý a relativně úzký, který vznikne propojením šatny rodičů a pokoje pro hosty. Požadavky obou aktérek zněly jasně: domečková postel, houpačka, růžová a bílá barva a vše ostatní tak nějak „princeznovské“. Laura je totiž opravdová princezna :).

Dispoziční řešení „nudlového“ prostoru mě přimělo ho rozdělit na dvě původní části. Zadní a tmavší pod zkosenou střechou si vyloženě říkala o místo pro vysněnou domečkovou postel, která částečně kopíruje tvar zdi. Poslouží tedy ideálně pro odpočinkovou zónu. Ta druhá polovina pokoje je otevřenější a prosvětlenější, a proto jsem ji zvolila pro budoucí místo na studium. Momentálně ještě stále prostor poslouží hlavně na hraní. K podtržení celkového záměru jsem navrhla variabilní závěsy, které se mohou zatáhnout do pravého úhlu. Tím se prostory oddělí nejen pomyslně. Laura tak může mít ve své spací komnatě absolutní soukromí. Pracovní místo už bude v dospělácké velikosti, protože nastavitelná židle umožní správně sedět u malování i malinké princezně. Případně si z boku psacího stolu může kreslit na tabuli.

          Designový záměr byl jasný – komnata její výsosti v moderním pojetí. Odpočinková část je koncipována jako detail interiéru hradního růžového pokojíku. V denní části se pak její hradní pevnost tyčí na kopcích pohádkové krajiny. Pomyslně se tedy přeneseme v mžiku do království, kde vládne princezna Laurinka. Na přání maminky jsem vybírala nábytek převážně z obchodního domu IKEA a oživila jsem jej truhlářskými doplňky na míru. Díky nim se pokojík stane originálem. Vysněná houpačka je zároveň křeslem, ze kterého může sledovat pohádky v telce, nebo tam dovolí rodičům, aby jí přečetli pohádku na dobrou noc. Polička na lanech poslouží na plyšáky a jiné kamarády, kteří budou sdílet královské lože. Noční stolek je velmi nenápadný, ale zato skrývá jedno obrovské tajemství…je v něm totiž ukrytý poklad!

          Nakonec se už jen zmíním o novince, kterou jsem použila v návrhu…upravila jsem počítačově tapety a přizpůsobila pokoji podle svých představ tak, aby nábytek nebránil obrázkům a naopak. Taky jsem našla skvělou firmu, která je umí vytisknout za slušnou cenu. Už se moc těším na výsledek a barevné vzorky. Textilní doladění komnaty samozřejmě nesmí chybět, ale o tom se rozepíšu samostatně někdy příště :).

„Klára je profesionálka s vytříbeným vkusem. Nejenže své výrobky precizně a rychle ušije, ale zároveň skvěle poradí. Atelier KP vřele doporučuji všem kdo hledají originalitu a nápaditost.“

Eva B.