Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Další milou zakázkou z oblasti interiérového designu, na které právě pracuji, je pokoj pro dva sourozence, kteří rádi hrají na počítači a bydlí v paneláku. Filip je třináctiletý začínající puberťák a Lukáš je teprve prvňáček.

          Zadáním bylo vyřešit dispozici tak, aby zde kluci mohli bydlet až do dospělosti a vešlo se jim sem vše potřebné. Tedy oblečení, školní potřeby, hračky, postele, ale také televize s nezbytným vybavením pro konzoli Playstation. Tolik věcí bylo potřeba naskládat do pokoje o rozloze cca14,5m2. Další z požadavků ze strany rodičů bylo zachovat stávající na zakázku vyrobené postele a použít stejný dřevodekor i jinde v pokoji.

          Dispozice pokoje se řešila poměrně dlouho, a nakonec vyhrálo řešení, které sice vyžaduje posunutí topení, ale bude to stát za to. V paneláku je výměna topení celkem komplikovaná, protože to nelze provádět v topné sezóně, do které jsme se samozřejmě trefili. Budeme mít tedy dostatek času vše připravit na realizaci, která bude probíhat až na jaře. Díky tomu nám ale vznikl prostor na postele podél čelní stěny, které budou odděleny knihovnami pro dostatek soukromí. Aby si mohli v intimitě ještě přilepšit, tak jsem jim tam navrhla každému závěs k úplnému zatažení. Boky knihoven mezi postelemi kryje černá tabule, která poslouží i jako místo na různé plakáty, samolepky atd…. Na protější straně se pak nachází pracovní stoly, nad nimiž je dlouhá police na knížky. Televize je připevněna na desce, která bude i současně pojízdná do stran, aby se o ni mohli chlapci spravedlivě podělit. Šatní skříň pak na přání maminky vyplnila zbývající místo podél zdi tak, aby vzniklo víc prostoru uprostřed pokoje na hraní.

          Celkový barevný koncept jsem ladila podle dekoru dřeva na postelích a k tomu jsem zvolila svoji oblíbenou modrošedou. Jako doplňující a nadčasové je kombinace černé a bílé. Motivy na „oživení“ dětského pokoje i textilu jsem čerpala z oblíbené herní konzole Playstation. Dekorace na skříních jsou řešeny zakázkovými polepy a na stěnách malbou.

          Návrh je už téměř ve finále. Stačí dořešit pár konstrukčních detailů s řemeslníky a vše naplánovat a sladit tak, aby na jaře nic nebránilo v realizaci. Kluci si pak budou moc nerušeně užívat ve svém novém království.

„Klárko děkuji za Vaše výrobky, které vždy potěší oko moje i mých blízkých, které Vašimi kouzelnými výrobky obdarovávám. Obdivuji nejen nápady, ale také pečlivé vypracování do nejmenších detailů. Moje nejoblíbenější výrobky jsou andílci a ptáčci, které celoročně zdobí náš byt. Těším se na další spolupráci s Vámi. Eva Š.“

Eva Š.