Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Liščí set (6.9.19)

Rozhodla jsem se opět po dlouhé době nafotit a popsat, jak probíhá moje textilní zakázka od začátku až do konce. Přiblíží Vám to nejen krásu textilního výtvarnictví, ale i výhody a možnosti mého milovaného oboru. V tomto případě se jedná o set do kočárku, povlečení do dětské postýlky a mantinel.

Nejprve tedy dělám návrh na základě informací a požadavků získaných od zákazníka. Ten buď načrtnu v ruce, nebo udělám na počítači jako v tomto případě. Zákazník se vyjádří k barvám, kombinacím i motivům a podle toho to celé ještě upravuji. Když mám schváleno, pustím se do příprav.

          Záleží, jaké techniky jsem použila v návrhu, ale obvykle se jedná o aplikaci, ruční tisk a malbu. U lišky jsem si nejdříve musela zvětšit motiv pomocí čtvercové sítě. Poté jsem jednotlivé díly látek vystřihla a na stroji je obšitím připevnila k podkladové látce. Tak vznikla liška technikou aplikace. Detaily jsem domalovala štětcem textilní barvou. Stromy pak zvětšila pomocí PC a ručně vyřezala do fólie šablonky. Přes ně jsem pak tupovala stromky na jednotlivé části povlečení, mantinel a peřinky. To samé jsem opakovala s trojúhelníky. Tupuji molitanovou houbičkou a používám stejnou textilní barvu.

          Na závěr jednotlivé díly sešiji a vytvořím tak funkční výbavičku potřebných rozměrů, která je přesně podle požadavků mé zákaznice. V tomto případě jsem ladila barevnost a motiv k tapetě do dětského pokoje. Požadavky klientů jsou ale různé. A to je právě to, co na své práci tolik zbožňuji. Celý ten proces od návrhu až po předání je pro mě dobrodružství. Navíc už půl roku navrhuji i celé pokojíky, které doplňuji také svým autorským textilem…ale o tom jindy

„Na KP Atelier jsem narazila náhodou při hledání peřinek do kočárku. Po shlédnutí veškerých výrobků, jsem se rozhodla paní Kláru kontaktovat. Vše ušije bleskovou rychlostí a je to moc krásné. Dokáže přijít i s návrhem, jak vaše přání zrealizovat. :-) Jsem s Klárou moc spokojena a vřele ji doporučuji. :-)“

Klára T.