Dárky šité na míru

Originální ruční výroba

Novinky

Filipův parkourový pokoj (9.3.19)

               První dětský pokoj, který jsem oficiálně navrhla je pro sedmiletého Filipa, který má rád mimo jiné také parkour.* Hraje floorball, má rád počítačové hry a jiné aktivity spojené s dnešní dobou a jeho věkem. Zadáním bylo, abych vytvořila pokojík, který bude sloužit až do dospělosti, ale zároveň ještě ponechat pár dětských prvků. Mělo tam být dostatek úložných prostorů na hračky, oblečení všech sezón, prostorný psací stůl, knihovna a postel, kde uvítá trochu víc soukromí. Navíc si všichni přáli, aby zde bylo i místo pro kamarády s gaučem (rozkládacím na dvojlůžko pro návštěvy ) na hraní PC her a sledování televize. Dalšími požadavky už byly jen drobnosti, jako hodiny a tabule na kreslení a poznámky. To vše do pokoje o celkové výměře cca 13,5 m2.

              Od začátku bylo jasné, že budu muset jít s postelí do výšky, aby vznikl prostor na rozkládací pohovku, což budoucí majitel uvítal s radostí. Pracovní stůl jsem umístila pod okno, kvůli přirozenému dennímu světlu. Televizní polici jsem záměrně protáhla přes celou stěnu, kvůli vedení kabelů v zadní části a umístění všech těch elektronických záležitostí. Nechtěla jsem ji protáhnout až k zemi, abych to celkově odlehčila. Na knihovnu jsem využila roh pokoje a zároveň slouží jako propojovací prvek stolu a police pod televizí. V protilehlém koutě je již zmíněná vyvýšená postel, která slouží zároveň jako pomyslný „bunkr“ a pod ní rozkládací pohovka. Celé je to napojené na sestavu úložných skříní, z nichž ta menší (na hračky atd..) slouží zároveň jako nosný prvek pro polovinu postele. Za postelí stojí ještě na skříni truhla, která nahrazuje noční stolek a peřiňák v jednom. Ještě stojí za zmínku rozkládací sedačka, kterou jsem nakonec na přání investora navrhla také. Dala jsem si práci i s konstrukcí rozkládání, tak jsem zvědavá, jestli se můj návrh sejde i s konečnou realizací :-).

               Barevnost pokoje je laděná do hnědé a modrošedé, které jsme vybrali společnými silami. Celkovým námětem a konceptem pokoje je tedy už zmíněný parkour a malované siluety městských domů se stylizovanými skákajícími panáčky. Černý dům za televizí by měl trochu opticky zmírnit její neestetičnost a zároveň koresponduje s tabulí vedle psacího stolu. Na domku vedle tabule budou horní dvě okna sloužit jako nástěnky. Samotné čelo postele by mělo vizuálně připomínat fragment městského domu. Vše je doplněno multifunkčními kostkami na kolečkách, které mohou sloužit jako odkládací stolky a boxy na hračky. Své místo mají pod televizní policí, ale mohou putovat libovolně po pokoji, domě či venku na terase, na kterou má Filip z pokoje přístup. Textil ve Filipově pokoji jsem vyřešila pouze pár polštářky a tematicky laděným povlečením, které barevně přizpůsobím čalounění na sedačce a celému pokoji.

               Celkově jsem měla velké štěstí, protože mě oslovil tatínek, který je zároveň i šikovný truhlář a díky tomu jsem si mohla vyzkoušet kompletní návrh nábytku, což není rozhodně pokaždé možné. Momentálně jsou kostky vrženy a nábytek ve výrobě, já se chystám na návrh pro Filipovu sestřičku a těším se na realizaci, malování a taky návštěvu v truhlárně :-).

 

 

* „Parkour je fyzická disciplína a metoda tréninku s účelem překonat překážky v cestě tím, že přizpůsobíme svůj pohyb danému prostředí.“

„ Kláry, moc děkujeme za zrealizování krásného pokojíčku. Kluci i já jsme moc spokojeni. Nikdy bych nevěřila, že v tak malém prostoru je možné vytvořit dost místa pro oba. Kluci si hlavně pochvalují závěsy u postelí, ty jsou věčně zatažené “

Zuzka N., Hradec Králové